11 maja 2026

Kino

admin Z życia przedszkola

Bardzo lubimy organizować dzieciom wyjścia w różne ciekawe miejsca. Dziś wybraliśmy się z dziećmi do kina! Na ekrany kinowe weszła bajka Pucio, a wszystkie nasze przedszkolaki uwielbiają tę serię książeczek.

Plan ułożony, popcorn spakowany – w drogę!

Dzieci zetknęły się z wieloma wyzwaniami, takimi jak: zmiana schematu dnia w przedszkolu, nowa trasa podróży, jazda autobusem, spacer w nowym miejscu, wejście do sali kinowej z dużym ekranem, dłuższy czas spędzony na spokojnym siedzeniu po cichu, a następnie powrót do przedszkola. Dla niektórych to zwyczajne wyjście do kina, jednak dla części naszych dzieci, to niemała trudność. Jest to jednak świetna okazja właśnie do nauki i adaptacji do różnych sytuacji.

Dzięki empatycznemu wsparciu pracowników kina, oglądanie bajki było dla dzieci bardzo przyjemnym doświadczeniem. Światła na sali kinowej były przyciemnione, jednak nie zostały całkowicie wyłączone, a dźwięk bajki był przyciszony, co znacząco wpłynęło na komfort dzieci.

Po powrocie dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły obejrzeć Pucia właśnie w kinie!

~~~

Natalia Mitońska